Harmonie

290 320 

Náramek Harmonie je vytvořený z Tygřího oka, Karneolu, Onyxu a Ebenového dřeva. Příběh máramku naleznete v popisu.

Vyčistit
Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Popis

Náramek harmonie se skládá z onyxu, tygřího oka, karneolu a ebenového dřeva. Tygří oko a karneol dodávají svému nositeli sílu a onyx vede svého nositele k sebekontrole a cílevědomosti. Uvedené produktové fotografie ukazují náramek ve velikosti 16 cm, při zvolení jiné velikosti se může vzhled náramku nepatrně lišit (vzhledem k počtu korálků). Struktura náramku zůstává stejná.

Příběh náramku

K tvorbě náramku Harmonie mě inspiroval náš výlet do Benátek. Celý výlet byl dost zajímavý, protože jsme si zpočátku mysleli, že v Benátkách strávíme celý den, ale vyšlo nám to tak, že jsme tam byli pouze na 3 hodiny a to ještě v noci. Celkový dojem byl tedy takový, že všude kolem nás byla tma, osvětlení a svíčky, které na nás působily kouzelně a harmonicky. Když jsem jednou přemýšlela nad kombinací korálků pro nový náramek, hned jsem si vzpomněla na náš jedinečný, avšak krátký výlet do Benátek. Rozhodla jsem se dát dohromady právě tyto minerály, které nám výlet dokonale připomínají a ikdyž byl krátký, rádi na něj vzpomínáme. Náramek vytvořený tak, aby nebyl ženský ani mužský, ale prostě takový, jaký můžeme nosit dohromady.
T.

Tygří oko je ochranný kámen, nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Je spojovaný se sluneční a zemskou energií. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Je také kamenem radosti a duševní rovnováhy, pomáhá při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Mírní astma, bolesti hlavy a migrény.

Karneol symbolizuje ochotu, motivaci, družnost, činorodost, stálost, houževnatost. Dokáže vzbudit city, lásku a sympatie. Tento kámen dává sílu postavit se těžkosti a energicky se o něco zasazovat. Stabilizuje krevní oběh, zlepšuje kvalitu krve a prokrvení. Zahání horečku, povzbuzuje a mírní revmatické potíže.

Onyx je tajemný černý kámen učící zejména duchovní moudrosti. Vede k vážnosti, sebekontrole a cílevědomosti. Podporuje vnitřní koncentraci a pokoru. Léčí sluch, ostří zrak a posiluje imunitní systém.

Ebenové dřevo je vzácné dřevo, které je velmi tvrdé, husté a má jemnou strukturu. Ebenový strom, ze kterého ebenové dřevo pochází, má pod kůrou tenkou vrstvu klasicky hnědého dřeva a celý zbytek tvoří právě ebenové dřevo – eben. Pochází z tropických stromů rodu Diospyros, které rostou v západní rovníkové Africe v zemích jako Gabon a Nigérie.

Více o dalších minerálech zde.

Další informace

Minerální korálky

Karneol, Onyx, Tygří oko

Vzácné dřeviny

Ebenové dřevo

Druh provázku

Elastické lanko

Velikost korálků

,

Velikost zápěstí

, , , , ,

1 recenze Harmonie

  1. Romča

    Koupila jsem pro kamarádku, jako dárek a byla nadšená ! Prostě super !

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *