Korálky z minerálů

Howlit

DSC_0117

Howlit působí jako štít proti stresu, vnáší do života čistotu a klid. Pomáhá nám přijímat ostatní lidi takové jací jsou, a né takové jaké bychom je chtěli mít. Napomáhá při uvolňování křečí ve svalech a lečí křečové žíly a ledvinové kameny. Také zrychluje metabolismus a tím pomáhá nositeli s hubnutím.

Onyx

DSC_0119

Onyx je tajemný černý kámen učící zejména duchovní moudrosti. Vede k vážnosti, sebekontrole a cílevědomosti. Podporuje vnitřní koncentraci a pokoru. Léčí sluch, ostří zrak a posiluje imunitní systém. 

Hematit

DSC_0126

Hematit přináší vnitřní klid, stabilitu, bezpečí a ochranu matky Země. Umožňuje lépe rozpoznávat pravdu a lež. Posiluje životní odvahu, spontálnnost, optimismus a vůli. Používá se při léčení chudokrevnosti, po zraněních a operacích. Celkově posiluje, regeneruje organismus a zvyšuje vitalitu.

Ametyst

DSC_0138_2

Ametyst přináší odvahu, štěstí a velkorysost. Je považován za kámen zamilovaných a používá se k duchovním a meditačním účelům. Má také léčivé účinky, pomáhá při nemocech duše a při citových záležitostech. Pomáhá odstraňovat strach a zahání noční můry.

Modrý živec

DSC_0144

Modrý živec přináší štěstí, moudrost, učí nás komunikaci a dosáhnout až ke hvězdám. Připomíná nám, že i v největší tmě vždy existuje světlo. Přináší klid a je vhodný pro meditace. Ochraňuje duševní a empatickou citlivost. Také tiší bolesti hlavy a mírní migrény.

Křišťál

DSC_0147

Křišťál symbolizuje trpělivost, moudrost a dokonalost. Nabíjí pozitivní energii a odebírá negativní. Mezi jeho léčivé účinky patří zlepšení funkce štítné žlázy, lečí zažívací ústrojí, nevolnost a závratě. Ulevuje od bolesti hlavy, migrény a působí na srdce, krevní oběh a plíce.

Rodonit

DSC_0168_1

Rodonit navozuje pocit lásky, přináší citovou rovnováhu, odstraňuje následky šoku a paniky. Hojí citová zranění z minulosti, dodává sílu odpouštět a budovat důvěru. Jeho nositeli pomáhá zůstat v klidu ve stresových situacích. Také podporuje imunitní systém, léčí záněty a podporuje zažívání.

Karneol

DSC_0159_1

Karneol symbolizuje ochotu, motivaci, družnost, činorodost, stálost, houževnatost. Dokáže vzbudit city, lásku a sympatie. Tento kámen dává sílu postavit se těžkosti a energicky se o něco zasazovat. Stabilizuje krevní oběh, zlepšuje kvalitu krve a prokrvení. Zahání horečku, povzbuzuje a mírní revmatické potíže.

Tygří oko

DSC_0166_1

Tygří oko je ochranný kámen, nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Je spojovaný se sluneční a zemskou energií. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Je také kamenem radosti a duševní rovnováhy, pomáhá při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Mírní astma, bolesti hlavy a migrény.

Obsidián

DSC_01341

Obsidián dopomáhá rozvíjet fantazii, dodává sebedůvěru, ale může rozvíjet depresi, strach a úzkosti. Tento kámen ochraňuje před špatnými vlivy, ale zároveň umocňuje špatné vlastnosti. Také zbystřuje rozum a smysly a podporuje jasnovidnost.

Regalit

DSC_0155

Regalit je pomocník ve stresu, přináší klid a pohlcuje negativní energii. Zajišťuje duševní rovnováhu, přináší odhodlání k naplnění svých záměrů. Také podněcuje rychlé rozhodování a čestné chování k sobě samému.

Opalit

DSC_0176_1

Opalit je považován za kámen klidu, tlumí deprese a úzkosti. Je to kámen lásky a je vhodný pro upevnění romantických vztahů a věrnosti. Jedná se o syntetický kámen, který se někdy nazývá jako opalizující fluorit nebo nachový opál.

Jaspis

DSC_0177_1

Jaspis je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky. Dodává energii, zmírňuje porodní bolesti a podporuje trávení. Také zvyšuje organizační schopnosti a přivolává štěstí. Jaspis podporuje chuť k jídlu a pomáhá při léčbě poruch příjmu potravin. Léčí ledviny, srdeční choroby a mozek.

Láva

DSC_0183_1

Lávový kámen je ochranným kamenem, podporuje sílu a životní energii, pocit bezpečí, sebevědomí a odvahu. Prohlubuje spojení s přírodou. Je spojený se zemskou energií, je talismanem vhodným pro posílení odhodlání, při hledání změn v životě a k dosažení vytyčených cílů. Podporuje psychiku, dodává sílu a sebedůvěru.

Unakit

DSC_0192_1

Unakit má blahodárné účinky při meditaci, harmonizuje tělo, mysli i duši člověka. Poukazuje na problémy a pomáhá s jejich řešením. Oprošťuje nositele od minulých životů a napomáhá při odblokování těla i mysli. Podporuje při dostávání se z těžkých nemocí a při extrémním podvyživení napomáhá nabírat na váze.

Akvamarín

akvamarín

Akvamarín je kámen klidu, radosti a štěstí. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres, uklidňuje mysl a zbavuje strachů. Zbystřuje intelekt a vnímavost a zlepšuje sebevyjádření. Je to skvělý kámen pro meditaci, vytváří ochranný štít aury a uvádí do rovnováhy čakry.

Achát

DSC_0201_1

Achát je kámen ochrany, duševní rovnováhy a pocitu bezpečí. Dodává jeho nositeli sílu, jistotu a pomáhá v duševním růstu. Usnadňuje řešení problémů a brání v rozptylování pozornosti.

Aventurýn

DSC_0204

Aventurýn podporuje nápaditost, snění a realizaci snů. Přináší uvolnění a zotavení, tlumí vztek a mrzutost. Působí velice kladně na vše, co má souvislost s prosperitou a majetkem. Má také léčivé účinky, pomáhá léčit kožní choroby, snižuje hladinu cholesterolu a působí preventivně proti arterioskleróze.

Růženín

DSC_0195

Růženín je kámen lásky. Probouzí něžnost, mírnost, nesobeckou lásku a tvořivost. Otevírá srdce, zjemňuje city a harmonizuje citové vztahy v rodině. Odstraňuje strach, zlost, nelibost a pocity viny. Mezi jeho léčivé účinky patří okysličení krve a má také ochranný vliv na pohlavní orgány.

Tyrkenit

DSC_0206

Tyrkenit je barevný howlit. Projevuje se jako velice uklidňující kámen. Dokáže naladit a připravit mysl, aby dokázala přijímat vyšší moudrost. Přináší štěstí a úspěch. Stabilizuje proměnlivé nálady a navozuje vnitřní klid. Také posiluje komunikační schopnosti a uklidňuje nervy při veřejném vystupování.

Malachit

DSC_0237

Malachit je kámen ochrany a pomáhá podnikavým lidem dosáhnout velmi dobrých výsledků. Blahodárně působí pro klidný spánek a předchází pádům. Pomáhá zapomenout na traumata z minulých životů a zvyšuje intuici. Také léčí astma a závratě. Má příznivý vliv na detoxikaci jater a posiluje imunitní systém.

Picassův jaspis

DSC_0233

Picassův jaspis zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti, potlačuje žárlivost a snižuje aroganci. Nositeli pomáhá při alergiích a pomáhá s problémy plodnosti.

Korálky ze vzácných dřevin

korálky ze Santoského palisandru

DSC_0213

Jedná se o vzácné tvrdé dřevo, které pochází ze stromu Pau Ferro. Strom roste pouze v oblasti tropické Jižní Ameriky. Je také známý jako morado, či bolivijský palisandr. Strom Pau Ferro má pod kůrou tenkou vrstvu hnědého dřeva, pod kterou se nachází nádherně zbarvené palisandrové dřevo. (tmavě červené)

Rudraksha

DSC_0207

Jedná se o plody stromu Elaeocarpus granitus a bývají často označovány jako oči Pána Šivy. Vytváří pozitivní energii pro tělo, mysl i duši. Zlepšuje koncentraci a má protistárnoucí účinek. Vytváří ochranné kruhy před negativitou a odstraňuje překážky na cestě za úspěchem. Stromy granitus se vyskytují převážně v Indii.

korálky z Padoukového dřeva

DSC_0228_1

Korálky pocházejí ze stromu Padouku afrického, který se vyskytuje v tropické části západní Afriky. Rostou ve volné přírodě od východu Nigérie až na jih Angoly. Padoukové dřevo má šedohnědou až červenou barvu. Využívá se na výrobu předmětů jako – trsátka ke kytarám, kytary a další dřevěné hudební nástroje.

korálky z Ebenového dřeva

DSC_0219_1

Jedná se o vzácné dřevo, které je velmi tvrdé, husté a má jemnou strukturu. Ebenový strom, ze kterého ebenové dřevo pochází, má pod kůrou tenkou vrstvu klasicky hnědého dřeva a celý zbytek tvoří právě ebenové dřevo – eben. Pochází z tropických stromů rodu Diospyros, které rostou v západní rovníkové Africe v zemích jako Gabon a Nigérie.

korálky ze Santalového dřeva

DSC_0227

Santalové korálky jsou vyrobeny z exotického vonného dřeva, které se získává zejména ze santalovníku bílého. Dřevo je těžké a žluté s jemnými vlákny. Pochází z Jižní Asie. Ze zemí jako je Indie, Nepál, Srí Lanka nebo Indonésie. Má antiseptické účinky.

korálky z Wengového dřeva

DSC_0224_1

Jedná se o vzácné tvrdé dřevo ze stromu Wenge, který roste pouze v oblasti rovníkové Afriky. Wenge je velmi zajímavé tropické dřevo které díky střídání tmavěhnědých a světlehnědých pruhů vypadá skvěle. Ty mu dodávají skutečně výjimečný vzhled a charakter.

korálky z Dračího stromu

DSC_0198

Korálky pocházejí z Draceany Draco známého také jako dračí strom. Vyskytuje se v subtropické oblasti mezi Evropou a Afrikou jako například Kanárské ostrovy, Kapverdy a Madeira. Jde o pomalu rostoucí strom, který se dožívá i více jak 200 let. Při kácení uvolňuje červenou pryskyřici známou jako dračí krev.

korálky ze Zeleného santalu

DSC_0215

Santalové korálky jsou vyrobeny z exotického vonného dřeva, které se získává ze santalovníku zeleného. Je to těžké nazelenalé dřevo s antiseptickými a dle některých i magickými účinky. Pochází z Jižní Asie. Ze zemí jako je Indie, Nepál, Srí Lanka nebo Indonésie.